"აღნიშნული ცვლილება, რომელიც საქართველოს მთავრობამ უკვე დაამტკიცა. ეხება ისეთი ტიპის ავტომობილებს, რომელთა ტრანსპორტირება დაიწყება 2026 წლის პირველი აპრილიდან. რაც შეეხება 2026 წლის პირველ აპრილამდე შეძენილ და ტრანსპორტირებადაწყებულ ავტომობილებს, ეს ცვლილება არ შეეხება. ასევე, ეს ცვლილება არ ეხება ისეთი ტიპის ავტომობილებს, რომლებიც უკვე საქართველოშია ან ექვემდებარება რეექსპორტს, ანუ ქვეყნიდან გაყვანას. ცვლილების მთავარ მიზანს წარმოადგენს, რომ საქართველოში ავტოპარკი განახლდეს. არაერთი სტატისტიკური მონაცემი ადასტურებს იმას, რომ ქვეყანაში რეგისტრირებული ავტომობილების რაოდენობა ძალიან დიდია, 2 მილიონს გადააჭარბა უკვე. გარდა ამისა, ავტოპარკის ასაკი საკმაოდ მოძველებულია და, ძირითადად, ავტომობილების უმრავლესობის ასაკი 10 წელი და მეტია", - განაცხადა ალექსანდრე დარახველიძემ.
ჯანდაცვის წარმომადგენლების თქმით, ქალს, რომელიც ინტენსიური თერაპიის განყოფილებაში მკურნალობდა, გართულებები განუვითარდა, მათ შორის, ფილტვების მეორადი ინფექცია, რის შემდეგაც გული გაუჩერდა. გარდაცვლილი პაციენტი აღმოსავლეთ შტატში დადასტურებული ორი შემთხვევიდან ერთ-ერთი იყო.მეორე პაციენტი, იმავე საავადმყოფოს 27 წლის ექთანი, გამოჯანმრთელდა და საავადმყოფოდან გაწერეს.ფედერალური ჯანდაცვის სამინისტროს ცნობით, "ნიპას" ვირუსის დადასტურებული შემთხვევის შემდეგ კონტაქტების მასშტაბური მოძიება განხორციელდა, რის შედეგადაც 200 ადამიანი დაკვირვების ქვეშ იმყოფებოდა. შტატის ჯანდაცვის ოფიციალურმა პირებმა განაცხადეს, რომ ყველა იდენტიფიცირებული კონტაქტის ტესტის პასუხი უარყოფითი იყო და "ნიპას" ვირუსის ახალი შემთხვევები არ დაფიქსირებულა.
1771230390
როგორც მედია წერს, შაბათიდან კლდოვანი მთებიდან ძლიერი შტორმების სისტემა მოძრაობს, რაც სამხრეთ შეერთებულ შტატებს ძლიერ უამინდობას მოუტანს. შაბათ დილით შტორმი ტეხასის შტატის ქალაქ დალასს მიუახლოვდა, რასაც ძლიერი ქარი და ძლიერი წვიმა მოჰყვა.
1771230328
cbsnews-ის ცნობით, ის პირველი სამხრეთ ამერიკელი სპორტსმენი გახდა, რომელმაც ზამთრის ოლიმპიურ თამაშებზე მედალი მოიგო.თოვლსა და ნისლში 25 წლის პინეირო ბრაათენი, სტელვიოს ტრასის ტექნიკურად რთული მონაკვეთის გავლისას სიმშვიდესა და თავშეკავებას ინარჩუნებდა. თავისი პოზიციის - პირველი ნომრის დანახვისთანავე, ის მიწაზე დაეცა და ყვირილი დაიწყო - წერს უცხოური პრესა.
1771230266
"SunExpress-ის თვითმფრინავის შასის მექანიზმში ტექნიკური გაუმართაობა მოხდა, რომელიც ანტალია-გაზიანთეპის მარშრუტზე აფრენისთვის ემზადებოდა. მგზავრების ევაკუაცია უსაფრთხოდ მოხდა და თვითმფრინავი ტექნიკურ შემოწმებაზე გაიგზავნა. ანტალია-გაზიანთეპის რეისს სხვა თვითმფრინავი შეასრულებს", - ნათქვამია კომპანიის განცხადებაში.დაზიანების მიზეზის დასადგენად ტექნიკური გამოძიება დაწყებულია.
1771230191
"ორივე მათგანი პოლიციამ ბრიუსელში ჩამოსვა და რეისი მანჩესტერის მიმართულებით გაგრძელდა“, - განაცხადა ავიაკომპანიამ.სოციალურ ქსელში გავრცელებულ ვიდეოში ჩანს, როგორ ურტყამენ მგზავრები ერთმანეთს, სხვები კი ხმამაღლა ყვირიან. ჩხუბის დაწყების სავარაუდო მიზეზი, ერთ-ერთი მგზავრის მხრიდან რასისტული გამონათქვამები გახდა.Jet2-მა დაადასტურა, რომ ორივე მგზავრი იმ პირების სიაში შეიყვანეს, რომლებსაც ფრენა ეკრძალებათ.
1771230180
"კამიტი" და "პირველი მსოფლიო ომის ქიმიური იარაღი" სად გაქრა?", – წერს შალვა პაპუაშვილი.