მედიის ცნობით, ერთი მამაკაცი ადგილზე გარდაიცვალა, მეორე კი საავადმყოფოში გადაყვანის შემდეგ. მესამე მოთხილამურე, რომელიც მძიმედ არის დაშავებული, ტურინის ლე-მოლინეტის საავადმყოფოში გადაიყვანეს.მათი ვინაობა და ეროვნება ჯერ არ გახმაურებულა.სამძებრო-სამაშველო ოპერაციაში ვალ დ"ოსტანის ალპური სამაშველო სამსახურის თხუთმეტი მაშველი და სამი ძაღლი, ასევე Guardia di Finanza-ს წევრები მონაწილეობდნენ.
ლევან დავითაშვილი და გიორგი ჩიქოვანი, სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის ანტიკორიფციულ სააგენტოში მიმდინარე გამოძიების ფარგლებში, ერთ-ერთ მსხვილ ნავთობკომპანიასთან გაფორმებულ ხელშეკრულებასთან დაკავშირებით იკითხებიან.
1771331998
ინციდენტი ადგილობრივი დროით დილის 7:00 საათზე, სოფელ გოპენშტაინის მახლობლად მოხდა, სადაც ზვავის საფრთხის შესახებ გაფრთხილება გამოცხადდა.პოლიციის ცნობით, 29-ვე მგზავრი გადაარჩინეს, ხოლო დაშავებულთაგან ერთი საავადმყოფოში გადაიყვანეს.ბოლო დღეებში, შვეიცარიაში ძლიერი წვიმა და თოვლი იყო, ქვეყნის თოვლისა და ზვავის კვლევის ინსტიტუტმა, ალპებში ზვავების ძალიან მაღალი რისკის შესახებ გაფრთხილება გამოსცა.
1771329454
მიუხედავად იმისა, რომ 39-ვე პრობლემა მოგვარებულია, Apple-მა შენიშნა განსაკუთრებით სერიოზული დაუცველობა Dynamic Link რედაქტორში (DYLD), რომელიც აკონტროლებს iPhone-ის აპლიკაციებს. უსაფრთხოების ექსპერტებმა ეს სისტემა აღწერეს, როგორც "თქვენი iPhone-ის კარიბჭე", რადგან ყველა აპლიკაციამ უნდა გაიაროს იგი, სანამ მუშაობას დაიწყებს. ჩვეულებრივი მუშაობის რეჟიმში, სისტემა აპლიკაციებისა და პერსონალური მონაცემების ერთმანეთისგან იზოლირებას ახდენს.“ეს ნაკლი საშუალებას აძლევს თავდამსხმელებს გვერდი აუარონ უსაფრთხოების შემოწმებებს და გაუშვან მავნე კოდი, სანამ უსაფრთხოების ზომები მათ შეაჩერებს. Apple-მა იცის ანგარიშის შესახებ, რომ ეს საკითხი შეიძლება გამოყენებულ იქნას კონკრეტულ სამიზნეებზე თავდასხმის განსახორციელებლად iOS 26-მდე ვერსიებში ”, - განაცხადა ტექნიკურმა გიგანტმა საკუთარ გვერდზე.
1771326051
მედიის ცნობით, აპულიას მელენდუნიოში, სანტ’ანდრეას კლდის წარმონაქმნი ხელის თხოვნისთვის პოპულარული ტურისტული ადგილი იყო და ადრიატიკის სანაპიროზე ერთ-ერთი ყველაზე ცნობილი ღირსშესანიშნაობა იყო."ეს ვალენტინობის არასასურველი საჩუქარია", - განუცხადა მელენდუნიოს მერმა მაურიციო ჩისტერნინომ ადგილობრივ მედიას და დასძინა, რომ "ეს რეგიონისა და ტურიზმისთვის ძალიან ძლიერი დარტყმა იქნება".ცნობისთვის, გამვლელებმა ბუნებრივი ღირსშესანიშნაობის ჩამონგრევა პირველად კვირა დილით შენიშნეს, მედიაში კი, ინფორმაცია გუშინ გავრცელდა.