არსებული ინფორმაციით, ოზურგეთში მამაკაცის მკვლელობა სცადეს
ლევან დავითაშვილი - "განვიხილეთ საქართველოს გაზის მომარაგების საკითხი"
1771343576
როგორც პრეზიდენტმა აღნიშნა, სამშვიდობო პოლიტიკა, ეკონომიკური წინსვლა და კეთილდღეობის მაღალი ხარისხი არის გზა, რომელიც ადრე თუ გვიან აუცილებლად მიგვიყვანს საქართველოს გაერთიანებასთან."ჩვენი ნაბიჯები ადასტურებს, რომ არა მხოლოდ ვსაუბრობთ მშვიდობაზე, არამედ რეალურად ვზრუნავთ მის უზრუნველყოფაზე, რაც ნდობის აღდგენისა და ჩატეხილი ხიდების ხელახლა აგების გზაზე მნიშვნელოვან წინაპირობად შეიძლება გადაიქცეს.სამშვიდობო პოლიტიკა, ეკონომიკური წინსვლა და კეთილდღეობის მაღალი ხარისხი არის გზა, რომელიც ადრე თუ გვიან აუცილებლად მიგვიყვანს ჩვენი ქვეყნისა და ხალხის საბოლოო გაერთიანებასთან. ამის რწმენას კი ჩვენი საერთო ისტორია, კულტურა და ღირებულებები გვიმყარებ", - განაცხადა მიხეილ ყაველაშვილმა.
მთვარის კალენდრის მიხედვით, შუაღამისას ფეიერვერკის დანთება ჩინეთში ტრადიციაა, თუმცა ბოლო წლებში ფეიერვერკი ბევრ ადგილას აიკრძალა, სულ მცირე, ნაწილობრივ მაინც, რაც ჰაერის დაბინძურებით არის გამოწვეული. აქვე შეგახსენებთ, ჩინეთში ახალი წლის დადგომას 17 თებერვალს აღნიშნავენ.
1771252688
ვებსაიტი, რომელიც ადრე Twitter-ის სახელით იყო ცნობილი, არ იტვირთება. ხარვეზია როგორც მობილურ აპლიკაციაში, ასევე ვებ ვერსიაში.მედიის ცნობით, კომპანიას ხარვეზის მიზეზი ან აღდგენის ვადები არ დაუკონკრეტებია.
1771244956
ხელისუფლების ცნობით, რეგიონში 30 000-ზე მეტი სახლი ელექტროენერგიის გარეშე დარჩა, მათ შორის ველინგტონში, დაახლოებით 10 000 აბონენტს დენი არ მიეწოდება.აეროპორტის ადმინისტრაციის ცნობით, 16 თებერვლის დილით, დედაქალაქ ველინგტონიდან ჩამოსული და გაფრენილი რეისების უმეტესობა გაუქმდა ან გადაიდო. Air New Zealand-მა შეაჩერა რეისები ველინგტონის, ნეიპიერის და პალმერსტონ ნორზის აეროპორტებში.
1771237887
Shipwreck World-ის ჯგუფმა, რომლებიც მთელი მსოფლიოს მასშტაბით ჩაძირული გემების ძიებით არის დაკავებული, პარასკევს განაცხადა, რომ ილინოისელი ჩაძირული გემების მაძიებლის, პოლ ერონის ხელმძღვანელობით ჯგუფმა Lac La Belle-ის ნამსხვრევები 2022 წლის ოქტომბერში აღმოაჩინა. გემი ვისკონსინის შტატის ქალაქ რასინსა და კენოშას შორის, დაახლოებით 20 მილის დაშორებით იპოვეს.ერონმა, რომლის ინტერესიც Lac La Belle-ის მიმართ ათწლეულების წინ დაიწყო განაცხადა, რომ აღმოჩენის შესახებ განცხადება გადაიდო, რადგან გუნდს გამოფენაში გემის 3D ვიდეო მოდელის გამოყენება სურდა, მაგრამ, ცუდი ამინდისა და სხვა ვალდებულებების გამო, მის მყვინთავთა ჯგუფს ჩაძირულ გემზე დაბრუნება გასულ ზაფხულამდე არ შეეძლო.
1771234822
იცით, რომ არის 5 კონკრეტული ქვეყანა, რუსეთი და პლუს 4 ქვეყანა, რომლებიც საქართველოს ხელისუფლების იურისდიქციას არ აღიარებენ საქართველოს ტერიტორიის 20 %-ზე. და ქვეყნის შიგნით არიან ძალები, რომლებიც დანარჩენ 80 %-ზეც არ აღიარებენ საქართველოს ხელისუფლების იურისდიქციას, ჩვენთვის ერთნაირი პრობლემაა ისიც და ისიც. ერთია საერთაშორისო სუბიექტები, რომლებიც არ აღიარებენ ქვეყნის ტერიტორიის 20 %-ზე საქართველოს იურისდიქციას და მეორე არიან ქვეყნის შიგნით ძალები, რომლებიც საქართველოს ტერიტორიის 100 %-ზე არ აღიარებენ ქვეყნის ხელისუფლების იურისდიქციას. ერთ შემთხვევაში, ჩვენ გვაქვს ოკუპაციის შესახებ კანონი, რომელიც უპირისპირდება პირველ პრობლემას, ახლა მიიღება ახალი კანონი, ცვლილებები სისხლის სამართლის კოდექსში, რომელიც უპირისპირდება მეორე პრობლემას. კონსტიტუციური წყობილების წინააღმდეგ საბოტაჟი და ექსტრემიზმი, ეს არის ის, რასაც კანონმდებლობა უნდა დაუპირისპირდეს",- აღნიშნა პრემიერმა.