"აბსოლუტურად არაზუსტად იყო ინტერპრეტირებული ჩემი ნათქვამი ზოგიერთი მედიასაშუალების მიერ და, მათ შორის, ჰედლაინებად გამოტანილი. რა თქმა უნდა, არანაირი საუბარი იმ თემებზე, რომელზეც მედია აპელირებდა, არ ყოფილა, საუბარი იყო მხოლოდ საქართველოს ენერგოუზრუნველყოფაზე, იმ ხელშეკრულებებზე, რომელიც ჩვენთვის ძალიან მნიშვნელოვანია გაზმომარაგების კუთხით, ამ ხელშეკრულებების სისწორეზე, მათი გაგრძელების პერსპექტივასა და საქართველოს ენერგო უზრუნველყოფაზე. ამაზე მეტ კომენტარს ვერ გავაკეთებ, მხოლოდ ეს იყო საკითხი და მართლა ძალიან უხერხულ მდგომარეობაში ჩავდექი ყველა იმ ადამიანთან, ვისთანაც მქონდა გამოკითხვაზე საუბარი", - განაცხადა ლევან დავითაშვილმა "კურიერთან".
საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, მათ შორის საწარმოს ჩხრეკისას, ამოღებულია 17 241 ერთეული ფალსიფიცირებული თევზის კონსერვი. ასევე დადგინდა, რომ პროდუქციის დამზადებისა და ნედლეულის შენახვის პირობები კრიტიკულად არ შეესაბამებოდა სურსათის უსაფრთხოების მოთხოვნებს.ამოღებულ პროდუქტებზე ჩატარებული ქიმიური და მიკრობიოლოგიური ექსპერტიზის დასკვნით, კონსერვი არ აკმაყოფილებს მიკრობიოლოგიურ სტანდარტებს და უვარგისია მოხმარებისთვის. რიგ შემთხვევებში, ექსპერტიზის ჩატარება ვერ მოხერხდა, რადგან პროდუქცია მაღალი ტოქსიკურობის გამო საფრთხეს უქმნიდა თავად ექსპერტის სიცოცხლესა და ჯანმრთელობას.გარდა ამისა, დადგინდა, რომ კონსერვის შიგთავსი, თევზის ხორცის მასური წილითა და ენერგეტიკული ღირებულებით, არ შეესაბამება ეტიკეტზე მითითებულ მონაცემებს.საქმეზე გამოძიება მიმდინარეობს საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 197-ე მუხლის მე-3 ნაწილით, რაც 5-დან 7 წლამდე ვადით თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.ფინანსთა სამინისტროს საგამოძიებო სამსახური აგრძელებს აქტიურ საგამოძიებო მოქმედებებს სიცოცხლისა და ჯანმრთელობისათვის საფრთხის შემცველი პროდუქციის გამოვლენისა და ამოღების მიზნით", - აღნიშნულია უწყების განცხადებაში.
1771578876
"ირან ინტერნეშენალის" და ადგილობრივი მედიის ცნობით, თვითმფრინავი ღამის სასწავლო ფრენის დროს ჩამოვარდა.ირანის სახელმწიფო ტელევიზიამ განაცხადა, რომ მიმდინარეობს გამოძიება ჩამოვარდნის მიზეზის დასადგენად.
მედიაში გავრცელებულ კადრებში ჩანს, რომ სავარაუდოდ, ნასვამი ახალგაზრდა მამაკაცი, სხვა მგზავრებს უყვირის და სალონის სხვადასხვა ნაწილს ხელებს ურტყამს.თვითმხილველების თქმით, მამაკაცი ხმამაღლა საუბრობდა ტელეფონზე, მითითებების მიუხედავად, აგრესიულად მოქმედებდა და მობილური მოწყობილობის გამოყენებას განაგრძობდა.მედიის ცნობით, თვითმფრინავში დაძაბულობა იმდენად დიდი იყო, რომ მამაკაცის ევაკუაციისთვის ესპანეთის პოლიციის გამოძახება გახდა საჭირო."მადრიდიდან იბიცაში მიმავალი რეისის ეკიპაჟმა პოლიცია აფრენამდე გამოიძახა, რადგან ერთ-ერთი მგზავრი ბორტზე პროვოკაციულად იქცეოდა. თვითმფრინავი აეროპორტის საპარკინგე ზონაში დაბრუნდა, სადაც მგზავრი გადმოასვენეს, რის შემდეგაც იბიცას მიმართულებით ფრენა განხორციელდა“, - განუცხადა Ryanair-ის წარმომადგენელმა Daily Mail-ს.